2018-06-18 Notowanie warchlaków niemieckich VEZG.

Opublikowano notowanie warchlaków niemieckich VEZG. Warchlaki niemieckie wyceniane są według wagi 25 kg, a nie jak 30 kilogramowe warchlaki duńskie. Notowania niemieckich warchlaków nie zawsze pokrywają się ze zmianami cen warchlaków duńskich. Warto jednak śledzić te notowania aby mieć pełen obraz rynku warchlaków w Europie. Jest to notowanie warchlaków niemieckich publikowane przez VEZG. Pełna nazwa VEZG brzmi Vereinigung der Erzeugergemeinschaften für Vieh und Fleisch to po polsku Zrzeszenie Stowarzyszeń Producentów Zwierząt Gospodarskich i Mięsa. Organizacja ta jest znana głównie z notowań tuczników, ale zajmuje się także warchlakami. Ceny w tych notowania warchlaków są dużo bardziej stabilne niż notowania tuczników.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
43 EUR 45 EUR -2 EUR

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2018-06-11 oznacza to spadek ceny o 2 EUR.

Cena obowiązuje od 18.06 do 24.06.

Komentarz – notowanie warchlaków niemieckich VEZG.

Po sześciu tygodniach ceny 45 EUR za warchlaka, Niemcy obniżyli cenę swoich zwierząt hodowlanych. Cena warchlaków na przyszły tydzień jest niższa o 2 EUR. To spory spadek, ale zgodny z tym co dzieje się na rynku warchlaków Danii. Korekta cen warchlaków jest zrozumiała ze względu na to, że tucz zakończy się jesienią, kiedy zwykle nie ma dobrych cen skupu tuczników.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz