2018-06-19 Notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda).

Mała Giełda ma niewielką skalę obrotu, zwykle jest to 2-3 tysiące sztuk. Niewielka skala sprzedaży powoduje większe wahania cen. Ceny także odbiegają o kilka centów od wiodącego notowania VEZG czyli Dużej Giełdy. Mimo wszystko notowanie tuczników niemieckich ISW ma duże znaczenie w prognozowaniu ceny i warto je śledzić na bieżąco. Przez to, że notowanie tuczników niemieckich ISW publikowane jest dwukrotnie w ciągu tygodnia (we wtorki i piątki) wskazuje trend rynkowy. Niewielkie wahania notowań o 1 cent w górę bądź w dół są wahaniami w granicy błędu i nie stanowią wyznacznika zmiany ceny.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,52 EUR 1,51 EUR +1 cent

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2018-06-15 oznacza to wzrost ceny o 1 cent.

Na aukcji wystawiono 2340 tuczników w 14 partiach z czego sprzedano 13 partii 2160 tuczników.

Przy kursie EUR 4,3113 z dnia 2018-06-19 cena za kilogram wynosi 6,55 PLN.

Komentarz – notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda).

Mała Giełda podniosła cenę o symboliczny jeden cent, co w praktyce oznacza stabilizację. Apetyty niemieckich hodowców były znacznie większe, co można było zauważyć po cenach ofertowych, ale jednak cena nie wzrosła znacząco. Także nie wszystkie tuczniki zostały sprzedane.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz