ASF może być w Niemczech w ciągu 4 lat.

Według komputerowej prognozy ASF może być w Niemczech w ciągu 4 lat. Takie wnioski przedstawiono na Międzynarodowym Kongresie Świńskiej Weterynarii (IPVS), który odbył się w Chinach w dniach 11-14 czerwca.

Kongres weterynarzy w Chinach.

W kongresie IPVS wzięło udział aż 5500 lekarzy weterynarii, głównie chińskich. Poruszono wiele różnych tematów w tym także tematykę ważną dla europejskich producentów trzody chlewnej – problem ASF w Europie Środkowej i Wschodniej. Polski badacz dr Andrzej Jarynowski z Interdyscyplinarnego Instytutu Badawczego we Wrocławiu przeprowadził analizę w oparciu o starsze epidemie. Zespół przeanalizował 3230 przypadków infekcji pomiędzy lutym 2014, a listopadem 2017. Na podstawie danych historycznych stwierdzono, że choroba wirusowa rozprzestrzenia się na zachód z prędkością około 200 kilometrów rocznie.

ASF może być w Niemczech w ciągu 4 lat.

Doktor Jarynowski podczas Kongresu IPVS otrzymał nagrodę za swoje badania. Podkreślił on, że ASF może być w Niemczech w ciągu 4 lat. Zwrócił on uwagę na to, że władze przywiązują zbyt dużą wagę do kierowców ciężarówek, a pomijają możliwość przemieszczania wirusa przez migrujących robotników rolnych. Pracownicy z ferm zamkniętych z powodu ASF mogą poszukiwać pracy na zachodzie Europy roznosząc wirusa.

Źródło: pigprogress.com


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz