2018-06-20 Notowanie tuczników niemieckich VEZG (ZMP, Duża Giełda).

Opublikowano notowanie tuczników niemieckich VEZG (tzw. Duża Giełda, ZMP). Notowania ZMP określają ceny dla niemieckiego rynku tuczników. Ma także zastosowanie w kontraktach na tuczniki i mięso.

Początkowo przyjmowało się, że cena obowiązuje na kolejny tydzień. Z czasem jednak cena zaczęła obowiązywać od czwartku bieżącego tygodnia do środy kolejnego tygodnia.

Dzisiaj według notowań VEZG także polskie zakłady mięsne ustalają swoje ceny skupu, a także ceny transakcyjne mięsa. Jest to podstawa ustalania cen dla całego polskiego przemysłu mięsnego produkcji i przetwórstwa trzody chlewnej. Jest często ceną bazową w kontraktach na skup tuczników lub handlu mięsem.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,44 EUR 1,44 EUR bez zmian

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2018-06-13 oznacza to utrzymanie ceny.

Przy kursie EUR 4,3171 z dnia 2018-06-20 cena za kilogram wynosi 6,22 PLN.

Cena obowiązuje od 21.06 do 27.06.

Komentarz – notowanie tuczników niemieckich VEZG (Duża Giełda, ZMP).

Duża Giełda pozostawiła dzisiaj cenę skupu tuczników w Niemczech bez zmian. Mimo tego, że Duża Giełda potrafi ostatnio zaskakiwać swoimi nagłymi i niespodziewanymi zmianami, tym razem zachowała się zgodnie z prognozą opartą o Małą Giełdę. Mała Giełda została wczoraj praktycznie bez zmian, a dzisiaj Duża zrobiła to samo. Czy cena jeszcze pójdzie tego lata w górę? W tym na chwilę obecną mogą nam pomóc tylko Chińczycy, ale i u nich cena systematycznie spada pogarszając rentowność produkcji.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz