2018-06-21 Notowanie tuczników duńskich Danish Crown.

Notowanie tuczników duńskich jest ceną ustaloną przez duńską spółkę Danish Crown. Ze względu na swoją dominującą pozycję na rynku w praktyce dyktuje ona cenę tuczników w Danii. Warto więc śledzić ile kosztują tuczniki duńskie według Danish Crown.

Ceny skupu Danish Crown są dużo stabilniejsze niż w Niemczech i nie ulegają częstym wahaniom. Generalnie kierunek zmian cen jest taki sam jak w pozostałych krajach. Cena tuczników Danish Crown potwierdza trend cen tuczników na rynku europejskim, ewentualnie pokazuje kierunek nadchodzących zmian oraz to czego możemy się wkrótce spodziewać także w Polsce.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
8,70 DKK 8,90 DKK -0,20 DKK

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2018-06-14 oznacza to spadek ceny o 0,20 DKK.

Przy kursie DKK 0,5813 z dnia 2018-06-21 cena za kilogram wynosi 5,06 PLN.

Cena obowiązuje w tygodniu 26 – 2018

Komentarz – notowanie tuczników duńskich Danish Crown.

Po długim paśmie stabilizacji ceny skupu w Danii, Danish Crown dokonało zmiany. Niestety cena spadła. Nadchodzi okres letni, więc można się było raczej spodziewać, że ceny jeszcze wzrosną. Tymczasem ceny spadły. Może niewiele, ale to jednak niezadowalający kierunek zmian dla hodowców. Czyżby to oznaczało, że ceny czerwcowe nie zostaną już pobite?


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz