2018-06-22 Notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda).

Mała Giełda ma niewielką skalę obrotu, zwykle jest to 2-3 tysiące sztuk. Niewielka skala sprzedaży powoduje większe wahania cen. Ceny także odbiegają o kilka centów od wiodącego notowania VEZG czyli Dużej Giełdy. Mimo wszystko notowanie tuczników niemieckich ISW ma duże znaczenie w prognozowaniu ceny i warto je śledzić na bieżąco. Przez to, że notowanie tuczników niemieckich ISW publikowane jest dwukrotnie w ciągu tygodnia (we wtorki i piątki) wskazuje trend rynkowy. Niewielkie wahania notowań o 1 cent w górę bądź w dół są wahaniami w granicy błędu i nie stanowią wyznacznika zmiany ceny.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,52 EUR 1,52 EUR bez zmian

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2018-06-19 oznacza to utrzymanie ceny.

Na aukcji wystawiono 2535 tuczników w 17 partiach z czego sprzedano 14 partii 2105 tuczników.

Przy kursie EUR 4,3149 z dnia 2018-06-22 cena za kilogram wynosi 6,56 PLN.

Komentarz – notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda).

Niemcy na Małej Giełdzie utrzymali cenę bez zmian. I to pomimo całkiem dużej sprzedaży. Możliwe, że będziemy mieli stabilizację cen skupu w przyszłym tygodniu. Na pewno na podwyżki cen nie mamy co w najbliższym czasie co liczyć. Oby nie okazało się, że czerwcowe ceny będą już latem nie do przebicia.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz