2018-06-25 Notowanie warchlaków niemieckich VEZG.

Opublikowano notowanie warchlaków niemieckich VEZG. Warchlaki niemieckie wyceniane są według wagi 25 kg, a nie jak 30 kilogramowe warchlaki duńskie. Notowania niemieckich warchlaków nie zawsze pokrywają się ze zmianami cen warchlaków duńskich. Warto jednak śledzić te notowania aby mieć pełen obraz rynku warchlaków w Europie. Jest to notowanie warchlaków niemieckich publikowane przez VEZG. Pełna nazwa VEZG brzmi Vereinigung der Erzeugergemeinschaften für Vieh und Fleisch to po polsku Zrzeszenie Stowarzyszeń Producentów Zwierząt Gospodarskich i Mięsa. Organizacja ta jest znana głównie z notowań tuczników, ale zajmuje się także warchlakami. Ceny w tych notowania warchlaków są dużo bardziej stabilne niż notowania tuczników. Odnoszą się one raczej do realiów rynku niemieckiego, który jest stosunkowo stabilny.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
41 EUR 43 EUR -2 EUR

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2018-06-18 oznacza to spadek ceny o 2 EUR.

Cena obowiązuje od 25.06 do 01.07.

Komentarz – notowanie warchlaków niemieckich VEZG.

Warchlaki w Niemczech potaniały już drugi tydzień z kolei. Ponownie zanotowano spadek ceny o 2 EUR. W ciągu dwóch tygodni warchlaki potaniały więc o 4 EUR to w przeliczeniu na złotówki daje spadek o ponad 17 złotych. Wynika to ze znacznego zmniejszenia zainteresowania tuczem, ponieważ obecnie nastawione zwierzęta zostaną sprzedane do ubojni w okresie jesieni, kiedy cena dołuje. Spadające ceny warchlaków odzwierciedlają się spodziewany kierunek cen tuczników.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz