2018-06-26 Notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda).

Mała Giełda ma niewielką skalę obrotu, zwykle jest to 2-3 tysiące sztuk. Niewielka skala sprzedaży powoduje większe wahania cen. Ceny także odbiegają o kilka centów od wiodącego notowania VEZG czyli Dużej Giełdy. Mimo wszystko notowanie tuczników niemieckich ISW ma duże znaczenie w prognozowaniu ceny i warto je śledzić na bieżąco. Przez to, że notowanie tuczników niemieckich ISW publikowane jest dwukrotnie w ciągu tygodnia (we wtorki i piątki) wskazuje trend rynkowy. Niewielkie wahania notowań o 1 cent w górę bądź w dół są wahaniami w granicy błędu i nie stanowią wyznacznika zmiany ceny.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,50 EUR 1,52 EUR – 2 centy

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2018-06-22 oznacza to spadek ceny o 2 centy.

Na aukcji wystawiono 3120 tuczników w 18 partiach z czego sprzedano 12 partii 2040 tuczników.

Przy kursie EUR 4,3372 z dnia 2018-06-26 cena za kilogram wynosi 6,51 PLN.

Komentarz – notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda).

Spadków na niemieckich giełdach ciąg dalszy. Mała Giełda obniżyła ceny skupu tuczników o 2 centy. Nie jest to może wiele, ale istotne w tym jest to, że wystawiono na sprzedaż bardzo dużą ilość tuczników. Z tego sprzedano jedynie 2/3 co oznacza znacznie większy wzrost podaży nad zapotrzebowaniem na tuczniki. Bardzo prawdopodobne, że jest to efekt ochłodzenia, które mamy od kilku dni. Tak czy inaczej, raczej nie należy spodziewać się podwyżek cen.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz