2018-06-27 Notowanie tuczników niemieckich VEZG (ZMP, Duża Giełda).

Opublikowano notowanie tuczników niemieckich VEZG (tzw. Duża Giełda, ZMP). Notowania ZMP określają ceny dla niemieckiego rynku tuczników. Ma także zastosowanie w kontraktach na tuczniki i mięso.

Początkowo przyjmowało się, że cena obowiązuje na kolejny tydzień. Z czasem jednak cena zaczęła obowiązywać od czwartku bieżącego tygodnia do środy kolejnego tygodnia.

Dzisiaj według notowań VEZG także polskie zakłady mięsne ustalają swoje ceny skupu, a także ceny transakcyjne mięsa. Jest to podstawa ustalania cen dla całego polskiego przemysłu mięsnego produkcji i przetwórstwa trzody chlewnej. Jest często ceną bazową w kontraktach na skup tuczników lub handlu mięsem.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,44 EUR 1,44 EUR bez zmian

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2018-06-20 oznacza to utrzymanie ceny.

Przy kursie EUR 4,3430 z dnia 2018-06-27 cena za kilogram wynosi 6,25 PLN.

Cena obowiązuje od 28.06 do 04.07.

Komentarz – notowanie tuczników niemieckich VEZG (Duża Giełda, ZMP).

Dzisiaj spodziewano się spadku na Dużej Giełdzie, jednak Niemcy postanowili utrzymać ceny skupu swoich tuczników na niezmienionym poziomie. Kolejny tydzień mamy więc cenę 1,44 EUR. Tak czy inaczej wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie nie ma co liczyć na wzrosty cen w skupach. Tym bardziej, że stosunkowo niskie temperatury nie spowalniają tempa wzrostu tuczników i podaż utrzymuje się na wysokim poziomie.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz