Mniej gospodarstw hodujących świnie w Niemczech

W Niemczech spada liczba gospodarstw utrzymujących świnie. Mniej gospodarstw hodowlanych w efekcie przyczyniło się do spadku pogłowia.

Spadek pogłowia.

Według danych Federalnego Urzędu Statystycznego (Destatis) trwają zmiany w strukturze hodowli trzody chlewnej. W ubiegłym roku 900 hodowców świń zrezygnowało z produkcji trzody chlewnej. W efekcie mniej gospodarstw spowodowało spadek pogłowia w Niemczech o około 690 tysięcy sztuk – do poziomu 26,9 miliona sztuk. Oznacza to spadek o 2,5% po wzroście 1,5% w listopadzie 2017 roku. Liczba gospodarstw trzody chlewnej w Niemczech nadal spada – do prawie 23 tysięcy. W porównaniu do roku poprzedniego jest mniej gospodarstw o 3,7%.

Więcej problemów = mniej gospodarstw.

Jak widać obecna sytuacja rynkowa nie jest dobra zarówno nie tylko dla naszych hodowców. Stosunkowo niskie ceny skupu powodują problemy także u naszych zachodnich sąsiadów. Po poprzednim roku, kiedy ceny były wysokie ze względu na eksport do Chin, niemieccy hodowcy nie mogą sobie poradzić przy niższej rentowności. Skutkuje to zamykaniem gospodarstw, które są mniej efektywne.

Źródło ISN

[adrotate banner=”57″]


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *