2018-07-02 Notowanie warchlaków niemieckich VEZG.

Opublikowano notowanie warchlaków niemieckich VEZG. Warchlaki niemieckie wyceniane są według wagi 25 kg, a nie jak 30 kilogramowe warchlaki duńskie. Notowania niemieckich warchlaków nie zawsze pokrywają się ze zmianami cen warchlaków duńskich. Warto jednak śledzić te notowania aby mieć pełen obraz rynku warchlaków w Europie. Jest to notowanie warchlaków niemieckich publikowane przez VEZG. Pełna nazwa VEZG brzmi Vereinigung der Erzeugergemeinschaften für Vieh und Fleisch to po polsku Zrzeszenie Stowarzyszeń Producentów Zwierząt Gospodarskich i Mięsa. Organizacja ta jest znana głównie z notowań tuczników, ale zajmuje się także warchlakami. Ceny w tych notowania warchlaków są dużo bardziej stabilne niż notowania tuczników. Odnoszą się one raczej do realiów rynku niemieckiego, który jest stosunkowo stabilny.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
39 EUR 41 EUR – 2 EUR

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2018-06-25 oznacza to spadek ceny o 2 EUR.

Cena obowiązuje od 02.07 do 08.07.

Komentarz – notowanie warchlaków niemieckich VEZG.

Trzeci z kolei tydzień spadków cen warchlaków w Niemczech potwierdza, że nie ma co w najbliższych miesiącach na znacząco lepsze ceny. Hodowcy nie nie wierzą, że jesienią będą ceny pozwalające na zarobek na tuczu przy obecnym poziomie cen i stąd wstrzymują się z zakupami. Ceny jeszcze powinny dalej spadać, zarówno w przypadku warchlaków niemieckich jak i duńskich


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz