2018-07-03 Notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda)

Mała Giełda ma niewielką skalę obrotu, zwykle jest to 2-3 tysiące sztuk. Niewielka skala sprzedaży powoduje większe wahania cen. Ceny także odbiegają o kilka centów od wiodącego notowania VEZG czyli Dużej Giełdy. Mimo wszystko notowanie tuczników niemieckich ISW ma duże znaczenie w prognozowaniu ceny i warto je śledzić na bieżąco. Przez to, że notowanie tuczników niemieckich ISW publikowane jest dwukrotnie w ciągu tygodnia (we wtorki i piątki) wskazuje trend rynkowy. Niewielkie wahania notowań o 1 cent w górę bądź w dół są wahaniami w granicy błędu i nie stanowią wyznacznika zmiany ceny.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,49 EUR 1,51 EUR -2 centy

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2018-06-29 oznacza to spadek ceny o 2 centy.

Na aukcji wystawiono 2505 tuczników w 16 partiach z czego sprzedano 11 partii 1905 tuczników.

Przy kursie EUR 4,3978 z dnia 2018-07-03 cena za kilogram wynosi 6,55 PLN.

Komentarz – notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda).

Cena na Małej Giełdzie została skorygowana o 2 centy. W przeliczeniu na złotówki nie jest to odczuwalna zmiana ze względu na to, że nasza waluta osłabia się w stosunku do Euro. Jakkolwiek jutro na Dużej Giełdzie najprawdopodobniej cena powinna zostać utrzymana, w najgorszym wypadku możliwe jest zanotowanie niewielkiego spadku. Tymczasem ze względu na rosnący kurs Euro, na naszym rynku ceny skupu powinny pozostać bez zmian, nawet w przypadku niewielkiej obniżki.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz