2018-07-06 Notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda)

Mała Giełda ma niewielką skalę obrotu, zwykle jest to 2-3 tysiące sztuk. Niewielka skala sprzedaży powoduje większe wahania cen. Ceny także odbiegają o kilka centów od wiodącego notowania VEZG czyli Dużej Giełdy. Mimo wszystko notowanie tuczników niemieckich ISW ma duże znaczenie w prognozowaniu ceny i warto je śledzić na bieżąco. Przez to, że notowanie tuczników niemieckich ISW publikowane jest dwukrotnie w ciągu tygodnia (we wtorki i piątki) wskazuje trend rynkowy. Niewielkie wahania notowań o 1 cent w górę bądź w dół są wahaniami w granicy błędu i nie stanowią wyznacznika zmiany ceny.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,50 EUR 1,49 EUR +1 cent

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2018-07-03 oznacza to wzrost ceny o 1 cent.

Na aukcji wystawiono 1660 tuczników w 11 partiach z czego sprzedano 11 partii 1660 tuczników.

Przy kursie EUR 4,3600 z dnia 2018-07-06 cena za kilogram wynosi 6,54 PLN.

Komentarz – notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda).

Mała Giełda z niewielką korektą – o 1 cent, czyli w zasadzie stabilizacja. Można było oczekiwać dalszych spadków cen, ale tak się nie stało. Najprawdopodobniej to efekt upałów, które dają ostatnio o sobie znać. Chwilowo więc spadki zostały zatrzymane. Możliwe, że mamy nowy poziom chwilowej stabilizacji na rynku trzody chlewnej.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz