2018-07-10 Notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda)

Mała Giełda ma niewielką skalę obrotu, zwykle jest to 2-3 tysiące sztuk. Niewielka skala sprzedaży powoduje większe wahania cen. Ceny także odbiegają o kilka centów od wiodącego notowania VEZG czyli Dużej Giełdy. Mimo wszystko notowanie tuczników niemieckich ISW ma duże znaczenie w prognozowaniu ceny i warto je śledzić na bieżąco. Przez to, że notowanie tuczników niemieckich ISW publikowane jest dwukrotnie w ciągu tygodnia (we wtorki i piątki) wskazuje trend rynkowy. Niewielkie wahania notowań o 1 cent w górę bądź w dół są wahaniami w granicy błędu i nie stanowią wyznacznika zmiany ceny.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,51 EUR 1,50 EUR +1 cent

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2018-07-06 oznacza to wzrost ceny o 1 cent.

Na aukcji wystawiono 2025 tuczników w 14 partiach z czego sprzedano 11 partii 1595 tuczników.

Przy kursie EUR 4,3356 z dnia 2018-07-10 cena za kilogram wynosi 6,55 PLN.

Komentarz – notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda).

Ponownie Mała Giełda odnotowała wzrost ceny o jeden cent. Wzrost symboliczny, ale już drugi raz z kolei podniesiono cenę. Razem w ciągu tygodnia cena na Małej Giełdzie wzrosła o 2 centy. To jeszcze za mało aby jutro cena wzrosła więc raczej trzeba liczyć się z tym, że Duża Giełda powinna pozostać jutro bez zmian.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz