2018-07-11 Notowanie tuczników niemieckich VEZG (ZMP, Duża Giełda)

Opublikowano notowanie tuczników niemieckich VEZG (tzw. Duża Giełda, ZMP). Notowania ZMP określają ceny dla niemieckiego rynku tuczników. Ma także zastosowanie w kontraktach na tuczniki i mięso.

Początkowo przyjmowało się, że cena obowiązuje na kolejny tydzień. Z czasem jednak cena zaczęła obowiązywać od czwartku bieżącego tygodnia do środy kolejnego tygodnia.

Dzisiaj według notowań VEZG także polskie zakłady mięsne ustalają swoje ceny skupu, a także ceny transakcyjne mięsa. Jest to podstawa ustalania cen dla całego polskiego przemysłu mięsnego produkcji i przetwórstwa trzody chlewnej. Jest często ceną bazową w kontraktach na skup tuczników lub handlu mięsem.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,44 EUR 1,44 EUR bez zmian

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2018-07-04 oznacza to utrzymanie ceny.

Przy kursie EUR 4,3322 z dnia 2018-07-11 cena za kilogram wynosi 6,24 PLN.

Cena obowiązuje od 12.07 do 18.07.

Komentarz – notowanie tuczników niemieckich VEZG (Duża Giełda, ZMP).

Niemcy utrzymali cenę na Dużej Giełdzie bez zmian. Można się było tego spodziewać po wczorajszym notowaniu Małej Giełdy. To, że Niemcy utrzymali ceny skupu u siebie bez zmian, nie oznacza, że tak będzie i u nas. Przez wahania kursu euro, tydzień do tygodnia cena spadła o 9 groszy. Tak więc tam, gdzie cena jest ściśle powiązana z ceną na Dużej Giełdzie powinny nastąpić teraz korekty cen.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz