162 ognisko ASF u świń

Główny Lekarz Weterynarii wydał komunikat o tym, że zostało stwierdzone 162 ognisko ASF u świń. Szybko przybywa kolejnych ognisk w Polsce. Dzisiaj Główny Lekarz Weterynarii zakomunikował kolejne ognisko, już 162 od wykrycia choroby w naszym kraju a 58 w tym roku. Patrząc na tempo w jakim znajdowane są nowe ogniska, należy liczyć się z tym, że w tym roku będziemy ich mieli jeszcze dużo więcej. Ważne jest zatem bardzo uważne przestrzeganie zasad bioasekuracji aby nie dopuścić do zarażenia stada. Najbardziej obecnie zagrożony jest rejon Lublina

162 ognisko ASF u świń.

Stwierdzono 162 ognisko ASF u świń w Polsce. Ognisko zostało stwierdzone na podstawie wyników badań otrzymanych w dniu 10 lipca 2018 roku z krajowego laboratorium referencyjnego do spraw Afrykańskiego Pomoru Świń, tj Państwowego Instytutu Weterynaryjnego – Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach. W gospodarstwie, w którym wykryto wirusa Afrykańskiego Pomoru Świń utrzymywano 1825 świń. Gospodarstwo to jest położone w gminie Sosnowica, w powiecie parczewskim, w województwie lubelskim.

Rozpoczęto likwidację ognisk.

Główny Lekarz Weterynarii poinformował, że w ognisku choroby wdrożono procedury zwalczania Afrykańskiego Pomoru Świń zgodne z obowiązującymi przepisami.

Źródło: Główny Inspektorat Weterynarii


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz