2018-07-12 Notowanie warchlaków duńskich

Duńczycy są największym w Europie producentem warchlaków, z tego większość eksportują do innych państw na cele tuczowe. Notowanie warchlaków duńskich stanowi punkt odniesienia do wszystkich cenników warchlaków w Europie. Kategorii warchlaków można wyliczyć wiele, ale liczą się tak naprawdę trzy: SPF Region 2/3 PRRS negatywny, SPF Region 2/3 PRRS pozytywny i konwencjonalny.

Na cenę dla hodowcy składa się notowanie warchlaków, marża eksportera, koszty transportu oraz marża importera. Zwykle cena jest określona dla wagi załadunku dla standardu 30 kg. Różnica wagowa jest korygowana 0,80 EUR za każdy kilogram niedowagi lub nadwagi. Rozliczenie prawie zawsze jest po wadze załadunku, a utrata wagi jest stratą nabywcy i musi być wkalkulowana w koszty produkcji.

Status zdrowotny Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
SPF Region 2/3 PRRS negatywny 320 DKK 330 DKK -10 DKK
SPF Region 2/3 PRRS pozytywny 300 DKK 310 DKK -10 DKK
konwencjonalne 280 DKK 290 DKK -10 DKK

Kurs DKK z dnia 2018-07-12 wynosi 0,5804

Notowanie obowiązuje od 16.07 do 22.07.

Komentarz – notowanie warchlaków duńskich.

Duńczycy kontynuują serię spadków cen swoich warchlaków. Najwyraźniej zapotrzebowanie na zwierzęta do hodowli jest niewielkie i konieczna jest korekta cen aby zainteresować nabywców swoim towarem. Jak obliczaliśmy ostatnio, przy bieżących kosztach jest zysk. Nie wiadomo jednak jak zachowają się ceny za 3-4 miesiące i to budzi obawy rolników przed zakupem warchlaków.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz