2018-07-13 Notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda)

Mała Giełda ma niewielką skalę obrotu, zwykle jest to 2-3 tysiące sztuk. Niewielka skala sprzedaży powoduje większe wahania cen. Ceny także odbiegają o kilka centów od wiodącego notowania VEZG czyli Dużej Giełdy. Mimo wszystko notowanie tuczników niemieckich ISW ma duże znaczenie w prognozowaniu ceny i warto je śledzić na bieżąco. Przez to, że notowanie tuczników niemieckich ISW publikowane jest dwukrotnie w ciągu tygodnia (we wtorki i piątki) wskazuje trend rynkowy. Niewielkie wahania notowań o 1 cent w górę bądź w dół są wahaniami w granicy błędu i nie stanowią wyznacznika zmiany ceny.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,52 EUR 1,51 EUR +1 cent

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2018-07-10 oznacza to wzrost ceny o 1 cent.

Na aukcji wystawiono 1915 tuczników w 12 partiach z czego sprzedano 11 partii 1740 tuczników.

Przy kursie EUR 4,3302 z dnia 2018-07-13 cena za kilogram wynosi 6,58 PLN.

Komentarz – notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda).

Trzeci wzrost ceny z rzędu na Małej Giełdzie. Czyżby oznaczało to początek fali wzrostów? Cena od dna wzrosła już o 3 centy. Cena rośnie nieśmiało, za każdym razem o symboliczny 1 cent, ale razem wzrost już jest całkiem spory. Na chwilę obecną nie widać jeszcze podstaw do wzrostu, ale to co się dzieje na Małej Giełdzie może oznaczać korektę na rynku trzody.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz