2018-07-17 Notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda)

Mała Giełda ma niewielką skalę obrotu, zwykle jest to 2-3 tysiące sztuk. Niewielka skala sprzedaży powoduje większe wahania cen. Ceny także odbiegają o kilka centów od wiodącego notowania VEZG czyli Dużej Giełdy. Mimo wszystko notowanie tuczników niemieckich ISW ma duże znaczenie w prognozowaniu ceny i warto je śledzić na bieżąco. Przez to, że notowanie tuczników niemieckich ISW publikowane jest dwukrotnie w ciągu tygodnia (we wtorki i piątki) wskazuje trend rynkowy. Niewielkie wahania notowań o 1 cent w górę bądź w dół są wahaniami w granicy błędu i nie stanowią wyznacznika zmiany ceny.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,50 EUR 1,52 EUR -2 centy

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2018-07-13 oznacza to spadek ceny o 2 centy.

Na aukcji wystawiono 2370 tuczników w 16 partiach z czego sprzedano 9 partii 1420 tuczników.

Przy kursie EUR 4,2998 z dnia 2018-07-17 cena za kilogram wynosi 6,45 PLN.

Komentarz – notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda).

Ostatnie podwyżki zostały skorygowane w dzisiejszym notowaniu Małej Giełdy – cena spadła o 2 centy. Na pewno wpływ na to miała duża podaż, znacznie większa od popytu. Sprzedano niecałe 60% wystawionych na aukcji tuczników. Tymczasem jutro na Dużej Giełdzie możliwa jest także obniżka, w najlepszym wypadku Niemcy pozostawią cenę bez zmian. Nie oznacza to jednak utrzymania ceny w polskich ubojnia. Należy mieć na względzie, że ostatnio bardzo umocniła się polska waluta. W związku z tym w przeliczeniu po nowym kursie, cena spadła, a z tego z pewnością skorzystają nabywcy tuczników.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz