2018-07-18 Notowanie tuczników niemieckich VEZG (ZMP, Duża Giełda)

Opublikowano notowanie tuczników niemieckich VEZG (tzw. Duża Giełda, ZMP). Notowania ZMP określają ceny dla niemieckiego rynku tuczników. Ma także zastosowanie w kontraktach na tuczniki i mięso.

Początkowo przyjmowało się, że cena obowiązuje na kolejny tydzień. Z czasem jednak cena zaczęła obowiązywać od czwartku bieżącego tygodnia do środy kolejnego tygodnia.

Dzisiaj według notowań VEZG także polskie zakłady mięsne ustalają swoje ceny skupu, a także ceny transakcyjne mięsa. Jest to podstawa ustalania cen dla całego polskiego przemysłu mięsnego produkcji i przetwórstwa trzody chlewnej. Jest często ceną bazową w kontraktach na skup tuczników lub handlu mięsem.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,41 EUR 1,44 EUR -3 centy

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2018-07-11 oznacza to obniżkę ceny o 3 centy.

Przy kursie EUR 4,3036 z dnia 2018-07-18 cena za kilogram wynosi 6,07 PLN.

Cena obowiązuje od 19.07 do 25.07.

Komentarz – notowanie tuczników niemieckich VEZG (Duża Giełda, ZMP).

Niemcy zafundowali nam w tym tygodniu jednak obniżkę. Duża Giełda zanotowała dzisiaj 3 centy spadku. Po ostatnich wahaniach ceny na Małej Giełdzie można się było spodziewać ponownego utrzymania ceny, ale tak się nie stało. Uwzględniając kurs euro, cena w przeliczeniu na złotówki spadła o 17 groszy. W skupach można zatem spodziewać się obniżek o 20 groszy.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz