2018-07-19 Notowanie tuczników duńskich Danish Crown

Notowanie tuczników duńskich jest ceną ustaloną przez duńską spółkę Danish Crown. Ze względu na swoją dominującą pozycję na rynku w praktyce dyktuje ona cenę tuczników w Danii. Ma też wpływ na notowania tuczników w innych krajach. Warto  śledzić ile kosztują tuczniki duńskie według Danish Crown, żeby mieć pełen obraz europejskiego rynku tuczników.

Ceny skupu Danish Crown są dużo stabilniejsze niż w Niemczech i nie ulegają częstym wahaniom. Generalnie kierunek zmian cen jest taki sam jak w pozostałych krajach. Cena tuczników Danish Crown potwierdza trend cen tuczników na rynku europejskim, ewentualnie pokazuje kierunek nadchodzących zmian oraz to czego możemy się wkrótce spodziewać także w Polsce.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
8,30 DKK 8,30 DKK bez zmian

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2018-07-12 oznacza to utrzymanie ceny.

Przy kursie DKK 0,5790 z dnia 2018-07-19 cena za kilogram wynosi 4,80 PLN.

Cena obowiązuje w tygodniu 30 – 2018

Komentarz – notowanie tuczników duńskich Danish Crown.

Duńczycy w tym tygodniu utrzymali cenę bez zmian. W przeliczeniu po obecnym kursie cena spadła o 2 grosze, czyli też bez istotnej zmiany nawet po uwzględnieniu kursu korony duńskiej. Możliwe, że zanosi się na stabilizację, choć po tym co wydarzyło się wczoraj w Niemczech można się było spodziewać, że i Duńczycy dokonają korekty. Zobaczymy jeszcze co się stanie jutro na Małej Giełdzie.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz