2018-07-19 Notowanie warchlaków duńskich

Duńczycy są największym w Europie producentem warchlaków, z tego większość eksportują do innych państw na cele tuczowe. Notowanie warchlaków duńskich stanowi punkt odniesienia do wszystkich cenników warchlaków w Europie. Kategorii warchlaków można wyliczyć wiele, ale liczą się tak naprawdę trzy: SPF Region 2/3 PRRS negatywny, SPF Region 2/3 PRRS pozytywny i konwencjonalny.

Na cenę dla hodowcy składa się notowanie warchlaków, marża eksportera, koszty transportu oraz marża importera. Zwykle cena jest określona dla wagi załadunku dla standardu 30 kg. Różnica wagowa jest korygowana 0,80 EUR za każdy kilogram niedowagi lub nadwagi. Rozliczenie prawie zawsze jest po wadze załadunku, a utrata wagi jest stratą nabywcy i musi być wkalkulowana w koszty produkcji.

Status zdrowotny Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
SPF Region 2/3 PRRS negatywny 320 DKK 320 DKK bez zmian
SPF Region 2/3 PRRS pozytywny 300 DKK 300 DKK bez zmian
konwencjonalne 280 DKK 280 DKK bez zmian

Kurs DKK z dnia 2018-07-19 wynosi 0,5790

Notowanie obowiązuje od 23.07 do 29.07.

Komentarz – notowanie warchlaków duńskich.

W tym tygodniu zatrzymano spadki cen warchlaków. Być może dochodzimy do punktu, w którym opłacalność będzie dość wysoka na tyle aby zaryzykować wstawienie warchlaków z dużym prawdopodobieństwem na osiągnięcie zysku. Po kosztach bieżących na świniach zarobek już jest., ale najważniejsze jest to czy hodowcy będą wierzyć w to, że ceny znacznie nie spadną.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz