2018-07-20 Notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda)

Mała Giełda ma niewielką skalę obrotu, zwykle jest to 2-3 tysiące sztuk. Niewielka skala sprzedaży powoduje większe wahania cen. Ceny także odbiegają o kilka centów od wiodącego notowania VEZG czyli Dużej Giełdy. Mimo wszystko notowanie tuczników niemieckich ISW ma duże znaczenie w prognozowaniu ceny i warto je śledzić na bieżąco. Przez to, że notowanie tuczników niemieckich ISW publikowane jest dwukrotnie w ciągu tygodnia (we wtorki i piątki) wskazuje trend rynkowy. Niewielkie wahania notowań o 1 cent w górę bądź w dół są wahaniami w granicy błędu i nie stanowią wyznacznika zmiany ceny.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,47 EUR 1,50 EUR -3 centy

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2018-07-17 oznacza to spadek ceny o 3 centy.

Na aukcji wystawiono 2005 tuczników w 11 partiach z czego sprzedano 10 partii 1825 tuczników.

Przy kursie EUR 4,3275 z dnia 2018-07-20 cena za kilogram wynosi 6,36 PLN.

Komentarz – notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda).

Jednak mamy głębszy spadek ceny skupu tuczników w Niemczech. Przy przeciętnej ilości sprzedawanych tuczników, czyli 2 tysiące sprzedano 91%. To dużo. Mimo to cena spadła i to znacznie, bo 3 centy. Tyle samo ile wczoraj wyniósł spadek ceny na Dużej Giełdzie. Być może powrót wysokich temperatur ponownie poprawi sytuację hodowców świń, ale raczej mogą liczyć oni na utrzymanie ceny niż wzrosty.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz