167, 168 i 169 ognisko ASF u świń

Główny Lekarz Weterynarii wydał komunikat o tym, że zostało stwierdzone 167, 168 i 169 ognisko ASF u świń. Szybko przybywa kolejnych ognisk w Polsce. Dzisiaj Główny Lekarz Weterynarii zakomunikował kolejne 3 nowe.

167 ognisko ASF u świń.

Stwierdzono 167 ognisko ASF u świń w Polsce. Ognisko zostało stwierdzone na podstawie wyników badań otrzymanych w dniu 20 lipca 2018 roku z krajowego laboratorium referencyjnego do spraw Afrykańskiego Pomoru Świń, tj Państwowego Instytutu Weterynaryjnego – Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach. W gospodarstwie, w którym wykryto wirusa Afrykańskiego Pomoru Świń utrzymywano 680 świń. Gospodarstwo to jest położone, w gminie Żmudź, w powiecie chełskim, w województwie lubelskim.

168 ognisko ASF u świń.

Stwierdzono 168 ognisko ASF u świń w Polsce. Ognisko zostało stwierdzone na podstawie wyników badań otrzymanych w dniu 21 lipca 2018 roku z krajowego laboratorium referencyjnego do spraw Afrykańskiego Pomoru Świń, tj Państwowego Instytutu Weterynaryjnego – Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach. W gospodarstwie, w którym wykryto wirusa Afrykańskiego Pomoru Świń utrzymywano 48 świń. Gospodarstwo to jest położone w gminie Wyryki, w powiecie włodawskim, w województwie lubelskim.

169 ognisko ASF u świń.

Stwierdzono 169 ognisko ASF u świń w Polsce. Ognisko zostało stwierdzone na podstawie wyników badań otrzymanych w dniu 21 lipca 2018 roku z krajowego laboratorium referencyjnego do spraw Afrykańskiego Pomoru Świń, tj Państwowego Instytutu Weterynaryjnego – Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach. W gospodarstwie, w którym wykryto wirusa Afrykańskiego Pomoru Świń utrzymywano 3 świnie. Gospodarstwo to jest położone w gminie Siedliszcze, w powiecie chełmskim, w województwie lubelskim.

Rozpoczęto likwidację ognisk.

Główny Lekarz Weterynarii poinformował, że w ognisku choroby wdrożono procedury zwalczania Afrykańskiego Pomoru Świń zgodne z obowiązującymi przepisami.

Źródło: Główny Inspektorat Weterynarii


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz