2018-07-24 Notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda)

Mała Giełda ma niewielką skalę obrotu, zwykle jest to 2-3 tysiące sztuk. Niewielka skala sprzedaży powoduje większe wahania cen. Ceny także odbiegają o kilka centów od wiodącego notowania VEZG czyli Dużej Giełdy. Mimo wszystko notowanie tuczników niemieckich ISW ma duże znaczenie w prognozowaniu ceny i warto je śledzić na bieżąco. Przez to, że notowanie tuczników niemieckich ISW publikowane jest dwukrotnie w ciągu tygodnia (we wtorki i piątki) wskazuje trend rynkowy. Niewielkie wahania notowań o 1 cent w górę bądź w dół są wahaniami w granicy błędu i nie stanowią wyznacznika zmiany ceny.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,43 EUR 1,47 EUR -4 centy

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2018-07-20 oznacza to spadek ceny o 4 centy.

Na aukcji wystawiono 1760 tuczników w 13 partiach z czego sprzedano 7 partii 1070 tuczników.

Przy kursie EUR 4,3256 z dnia 2018-07-24 cena za kilogram wynosi 6,19 PLN.

Komentarz – notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda).

Kolejny spadek ceny na Malej Giełdzie to bardzo zła wiadomość dla hodowców. Od ostatniego szczytu (1,52) cena spadła już o 9 centów. Dwie głębokie obniżki ceny oznaczają, że jutro należy się spodziewać obniżki na Dużej Giełdzie. A co za tym idzie, także obniżki w naszych skupach. Obniżki te mają pokrycie w informacjach, że rosną zapasy wieprzowiny w chłodniach. Rosnąca podaż wieprzowiny przy zbyt małej konsumpcji prowadzi w efekcie do zbicia ceny.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz