2018-07-25 Notowanie tuczników niemieckich VEZG (ZMP, Duża Giełda)

Opublikowano notowanie tuczników niemieckich VEZG (tzw. Duża Giełda, ZMP). Notowania ZMP określają ceny dla niemieckiego rynku tuczników. Ma także zastosowanie w kontraktach na tuczniki i mięso.

Początkowo przyjmowało się, że cena obowiązuje na kolejny tydzień. Z czasem jednak cena zaczęła obowiązywać od czwartku bieżącego tygodnia do środy kolejnego tygodnia.

Dzisiaj według notowań VEZG także polskie zakłady mięsne ustalają swoje ceny skupu, a także ceny transakcyjne mięsa. Jest to podstawa ustalania cen dla całego polskiego przemysłu mięsnego produkcji i przetwórstwa trzody chlewnej. Jest często ceną bazową w kontraktach na skup tuczników lub handlu mięsem.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,39 EUR 1,41 EUR -2 centy

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2018-07-18 oznacza to obniżkę ceny o 2 centy.

Przy kursie EUR 4,3035 z dnia 2018-07-25 cena za kilogram wynosi 5,98 PLN.

Cena obowiązuje od 26.07 do 01.08.

Komentarz – notowanie tuczników niemieckich VEZG (Duża Giełda, ZMP).

Potwierdza się czarny scenariusz spadków ceny. Mamy środek lata, ceny powinny piąć się w górę. Tymczasem podobnie jak w zeszłym roku ceny dołują. W zeszłym tygodniu cena na Dużej Giełdzie spadła o 3 centy. W tym tygodniu zanotowano spadek o kolejne 2 centy. Pięciocentowy spadek w ciągu dwóch tygodni to dużo. Teraz ponownie można liczyć na przynajmniej 10 groszy obniżki ceny w skupach. Głównym czynnikiem powodującym spadek ceny jest słaby zbyt na mięso i piętrzące się zapasy w chłodniach.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz