2018-07-26 Notowanie warchlaków duńskich

Duńczycy są największym w Europie producentem warchlaków, z tego większość eksportują do innych państw na cele tuczowe. Notowanie warchlaków duńskich stanowi punkt odniesienia do wszystkich cenników warchlaków w Europie. Kategorii warchlaków można wyliczyć wiele, ale liczą się tak naprawdę trzy: SPF Region 2/3 PRRS negatywny, SPF Region 2/3 PRRS pozytywny i konwencjonalny.

Na cenę dla hodowcy składa się notowanie warchlaków, marża eksportera, koszty transportu oraz marża importera. Zwykle cena jest określona dla wagi załadunku dla standardu 30 kg. Różnica wagowa jest korygowana 0,80 EUR za każdy kilogram niedowagi lub nadwagi. Rozliczenie prawie zawsze jest po wadze załadunku, a utrata wagi jest stratą nabywcy i musi być wkalkulowana w koszty produkcji.

Status zdrowotny Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
SPF Region 2/3 PRRS negatywny 300 DKK 320 DKK – 20 DKK
SPF Region 2/3 PRRS pozytywny 280 DKK 300 DKK – 20 DKK
konwencjonalne 260 DKK 280 DKK – 20 DKK

Kurs DKK z dnia 2018-07-26 wynosi 0,5761

Notowanie obowiązuje od 30.07 do 05.08.

Komentarz – notowanie warchlaków duńskich.

Ceny duńskich warchlaków staczają się nabierając prędkości niczym kula śnieżna z Mount Everest. To najniższa cena w ciągu ostatnich dwóch lat. Pozostaje tylko pytanie: czy jest to efekt paniki hodowców, którzy nie wierzą w sens produkcji świń? A może zapowiedź katastrofy, która może nastąpić. Przy obecnym poziomie cen i taniejących warchlakach jest jednak duża szansa na zarobek. Niestabilność rynku powoduje, że hodowcy jak w kasynie ryzykują swój majątek czekając na cud.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Leave a Reply