Martwe świnie w okolicy Bydgoszczy

W okolicy Parku Przemysłowego znaleziono kilkadziesiąt zwierząt. Martwe świnie w okolicy Bydgoszczy zostały znalezione przy DK 10.

Niezwykłe znalezisko

Do nietypowego znaleziska doszło przy DK10 przy Parku Przemysłowym. Zostały znalezione martwe świnie w okolicy Bydgoszczy. Czterdzieści cztery martwe zwierzęta leżały na poboczu drogi. Jak powiedziała podkomisarz Lidia Kowalska z KWP w Bydgoszczy podejrzewa się, że zwierzęta wypadły z transportu. Nie jest to jednak jeszcze potwierdzone.

Zwierzęta mogły umrzeć w transporcie

Martwe świnie w okolicy Bydgoszczy były już w fazie rozkładu, a ich smród roznosił się w promieniu kilkudziesięciu metrów. Na miejsce zdarzenia przybył lekarz weterynarii, który stwierdził zgon wszystkich zwierząt. Według wstępnych ustaleń zgon nie nastąpił na skutek wypadku. Zwierzęta były martwe już w czasie transportu. Padlina została przewieziona do zakładu utylizacji odpadów w miejscowości Jezuicka Struga. Trwa teraz ustalanie właściciela świń oraz przewoźnika.

Ręka (kopyto) zza grobu dosięgnie winnych

Jeżeli zwierzęta były prawidłowo oznakowane tatuażem lub kolczykiem, znalezienie właściciela jest kwestią czasu. Tym samym będzie można znaleźć przewoźnika, który zostawił martwe świnie w okolicy Bydgoszczy. Prawdopodobnie zwierzęta mogły umrzeć z powodu wysokich temperatur. Słabo wentylowany samochód stojący w palącym słońcu mógł doprowadzić do przegrzania zwierząt. Nieodpowiedzialne jest natomiast zachowanie przewoźnika, który pozbył się w ten sposób padliny.

Źródło: Express Bydgoski


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/