2018-07-27 Notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda)

Mała Giełda ma niewielką skalę obrotu, zwykle jest to 2-3 tysiące sztuk. Niewielka skala sprzedaży powoduje większe wahania cen. Ceny także odbiegają o kilka centów od wiodącego notowania VEZG czyli Dużej Giełdy. Mimo wszystko notowanie tuczników niemieckich ISW ma duże znaczenie w prognozowaniu ceny i warto je śledzić na bieżąco. Przez to, że notowanie tuczników niemieckich ISW publikowane jest dwukrotnie w ciągu tygodnia (we wtorki i piątki) wskazuje trend rynkowy. Niewielkie wahania notowań o 1 cent w górę bądź w dół są wahaniami w granicy błędu i nie stanowią wyznacznika zmiany ceny.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,44 EUR 1,43 EUR +1 cent

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2018-07-24 oznacza to wzrost ceny o 1 cent.

Na aukcji wystawiono 1812 tuczników w 13 partiach z czego sprzedano 7 partii 892 tuczników.

Przy kursie EUR 4,2945 z dnia 2018-07-27 cena za kilogram wynosi 6,18 PLN.

Komentarz – notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda).

Cena na Małej Giełdzie nieznacznie wzrosła, bo o symboliczny 1 cent. Ciekawe natomiast jest to, że nie sprzedano nawet połowy wystawionych na aukcji tuczników. Wróży to raczej spadek ceny w przyszłym tygodniu. Mimo wzrostu, zakłady nie były chętne do zakupu. Najwyraźniej grymaszą jak panna na wydaniu. Mają w czym a i zapotrzebowania wielkiego nie mają.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz