2018-07-31 Notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda)

Mała Giełda ma niewielką skalę obrotu, zwykle jest to 2-3 tysiące sztuk. Niewielka skala sprzedaży powoduje większe wahania cen. Ceny także odbiegają o kilka centów od wiodącego notowania VEZG czyli Dużej Giełdy. Mimo wszystko notowanie tuczników niemieckich ISW ma duże znaczenie w prognozowaniu ceny i warto je śledzić na bieżąco. Przez to, że notowanie tuczników niemieckich ISW publikowane jest dwukrotnie w ciągu tygodnia (we wtorki i piątki) wskazuje trend rynkowy. Niewielkie wahania notowań o 1 cent w górę bądź w dół są wahaniami w granicy błędu i nie stanowią wyznacznika zmiany ceny.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,46 EUR 1,44 EUR +2 cent

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2018-07-27 oznacza to wzrost ceny o 2 cent.

Na aukcji wystawiono 2114 tuczników w 14 partiach z czego sprzedano wszystkie.

Przy kursie EUR 4,2779 z dnia 2018-07-31 cena za kilogram wynosi 6,25 PLN.

Komentarz – notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda).

Żar leje się z nieba, świnie pieką się w chlewach. Gorączka daje się wszystkim we znaki. Patrząc na Mała Giełdę można by pomyśleć, że zwiększy się zainteresowanie ubojni zwierzętami. Dzisiaj na Małej Giełdzie wystawiono 2114 tuczników i sprzedano wszystkie. Co więcej, za wyższą cenę. Nie jest to dużo, bo 2 centy, ale daje to pozycję wyjściową do podwyżki na Dużej Giełdzie. Jest więc szansa na krótką korektę ceny na rynku żywca wieprzowego.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Leave a Reply