2018-08-01 Notowanie tuczników niemieckich VEZG (ZMP, Duża Giełda)

Opublikowano notowanie tuczników niemieckich VEZG (tzw. Duża Giełda, ZMP). Notowania ZMP określają ceny dla niemieckiego rynku tuczników. Ma także zastosowanie w kontraktach na tuczniki i mięso.

Początkowo przyjmowało się, że cena obowiązuje na kolejny tydzień. Z czasem jednak cena zaczęła obowiązywać od czwartku bieżącego tygodnia do środy kolejnego tygodnia.

Dzisiaj według notowań VEZG także polskie zakłady mięsne ustalają swoje ceny skupu, a także ceny transakcyjne mięsa. Jest to podstawa ustalania cen dla całego polskiego przemysłu mięsnego produkcji i przetwórstwa trzody chlewnej. Jest często ceną bazową w kontraktach na skup tuczników lub handlu mięsem.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,41 EUR 1,39 EUR +2 centy

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2018-07-25 oznacza to wzrost ceny o 2 centy.

Przy kursie EUR 4,2758 z dnia 2018-08-01 cena za kilogram wynosi 6,03 PLN.

Cena obowiązuje od 02.08 do 08.08.

Komentarz – notowanie tuczników niemieckich VEZG (Duża Giełda, ZMP).

Mimo usilnych starań ubojni aby zdusić cenę, plan przyciśnięcia rolników nie powiódł się. Afrykańskie upały nie służą świniom, ale służą hodowcom. Podaż tuczników spadła jak liczba uczniów w Dzień Wagarowicza. Ze świeczką nie uraczysz tucznika w wadze rzeźnej. A przynajmniej nie w dużej ilości. Dzięki temu mamy korektę ceny. Pamiętajcie jednak, że to tylko korekta i jak tylko temperatura spadnie, spadnie cena skupu.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz