2018-08-02 Notowanie tuczników duńskich Danish Crown

Notowanie tuczników duńskich jest ceną ustaloną przez duńską spółkę Danish Crown. Ze względu na swoją dominującą pozycję na rynku w praktyce dyktuje ona cenę tuczników w Danii. Ma też wpływ na notowania tuczników w innych krajach. Warto  śledzić ile kosztują tuczniki duńskie według Danish Crown, żeby mieć pełen obraz europejskiego rynku tuczników.

Ceny skupu Danish Crown są dużo stabilniejsze niż w Niemczech i nie ulegają częstym wahaniom. Generalnie kierunek zmian cen jest taki sam jak w pozostałych krajach. Cena tuczników Danish Crown potwierdza trend cen tuczników na rynku europejskim, ewentualnie pokazuje kierunek nadchodzących zmian oraz to czego możemy się wkrótce spodziewać także w Polsce.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
8,30 DKK 8,30 DKK bez zmian

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2018-07-26 oznacza to utrzymanie ceny.

Przy kursie DKK 0,5737 z dnia 2018-08-02 cena za kilogram wynosi 4,76 PLN.

Cena obowiązuje w tygodniu 32 – 2018

Komentarz – notowanie tuczników duńskich Danish Crown.

Cena tuczników w Danii stoi jak woda w stawie latem – niski poziom i bez ruchu. Pomimo zmiany na rynku niemieckim Duńczycy nie zdecydowali się na zmianę u siebie. Moim zdaniem wiedzą, że to chwilowa korekta i wkrótce cena ponownie tąpnie. Niech tylko skończą się upały. Jedynym sposobem na wzrost ceny w Danii były by przedłużające się upały. A te tymczasem powinny w ciągu 2 tygodni powinny ustąpić. Kto ma tuczniki, to jest dobry czas na sprzedaż.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz