2018-08-02 Notowanie warchlaków duńskich

Duńczycy są największym w Europie producentem warchlaków, z tego większość eksportują do innych państw na cele tuczowe. Notowanie warchlaków duńskich stanowi punkt odniesienia do wszystkich cenników warchlaków w Europie. Kategorii warchlaków można wyliczyć wiele, ale liczą się tak naprawdę trzy: SPF Region 2/3 PRRS negatywny, SPF Region 2/3 PRRS pozytywny i konwencjonalny.

Na cenę dla hodowcy składa się notowanie warchlaków, marża eksportera, koszty transportu oraz marża importera. Zwykle cena jest określona dla wagi załadunku dla standardu 30 kg. Różnica wagowa jest korygowana 0,80 EUR za każdy kilogram niedowagi lub nadwagi. Rozliczenie prawie zawsze jest po wadze załadunku, a utrata wagi jest stratą nabywcy i musi być wkalkulowana w koszty produkcji.

Status zdrowotny Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
SPF Region 2/3 PRRS negatywny 280 DKK 300 DKK -20 DKK
SPF Region 2/3 PRRS pozytywny 260 DKK 280 DKK -20 DKK
konwencjonalne 240 DKK 260 DKK -20 DKK

Kurs DKK z dnia 2018-08-02 wynosi 0,5737

Notowanie obowiązuje od 06.08 do 12.08.

Komentarz – notowanie warchlaków duńskich.

Wraz z dołującymi cenami tuczników w dalszym ciągu spadają ceny warchlaków. Dawno nie było takiego dna. Już teraz jest dno i 3 metry mułu, ale bardzo prawdopodobne są jeszcze głębsze spadki. To zła wiadomość dla producentów warchlaków i ich dystrybutorów. Ale dla hodowców dobrze, ten kto trafi w dno dna osiągnie zyski jak Mount Everest.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz