185 ognisko ASF u świń

Główny Lekarz Weterynarii wydał komunikat o tym, że zostało stwierdzone 185 ognisko ASF u świń. Szybko przybywa kolejnych ognisk w Polsce. Dzisiaj Główny Lekarz Weterynarii zakomunikował kolejne 1 nowe. Niedawno minister rolnictwa chwalił się tym, że Unia Europejska podziwia nas w zakresie powstrzymywania Afrykańskiego Pomoru Świń na wschodzie kraju. Tymczasem ASF prze na przód niepowstrzymanie jak ruski czołg podczas II Wojny Światowej.

185 ognisko ASF u świń.

Stwierdzono 185 ognisko ASF u świń w Polsce. Ognisko zostało stwierdzone na podstawie wyników badań otrzymanych w dniu 2 sierpnia 2018 roku z krajowego laboratorium referencyjnego do spraw Afrykańskiego Pomoru Świń, tj Państwowego Instytutu Weterynaryjnego – Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach. W gospodarstwie, w którym wykryto wirusa Afrykańskiego Pomoru Świń utrzymywano 101 świń. Gospodarstwo to jest położone w gminie Chełm, w powiecie chełmskim, w województwie lubelskim.

Rozpoczęto likwidację ognisk.

Główny Lekarz Weterynarii poinformował, że w ognisku choroby wdrożono procedury zwalczania Afrykańskiego Pomoru Świń zgodne z obowiązującymi przepisami. Oznacza to kolejną rzeź Bogu ducha winnych świń, które miały nieszczęście znaleźć się w pobliżu ogniska. Tak czy inaczej nie wygląda na to aby hodowcy z sąsiednich gmin i powiatów byliby bezpieczni.

Źródło: Główny Inspektorat Weterynarii


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz