2018-08-03 Notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda)

Mała Giełda ma niewielką skalę obrotu, zwykle jest to 2-3 tysiące sztuk. Niewielka skala sprzedaży powoduje większe wahania cen. Ceny także odbiegają o kilka centów od wiodącego notowania VEZG czyli Dużej Giełdy. Mimo wszystko notowanie tuczników niemieckich ISW ma duże znaczenie w prognozowaniu ceny i warto je śledzić na bieżąco. Przez to, że notowanie tuczników niemieckich ISW publikowane jest dwukrotnie w ciągu tygodnia (we wtorki i piątki) wskazuje trend rynkowy. Niewielkie wahania notowań o 1 cent w górę bądź w dół są wahaniami w granicy błędu i nie stanowią wyznacznika zmiany ceny.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,50 EUR 1,46 EUR +4 centy

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2018-07-31 oznacza to wzrost ceny o 4 centy.

Na aukcji wystawiono 1620 tuczników w 10 partiach z czego sprzedano wszystkie.

Przy kursie EUR 4,2758 z dnia 2018-08-03 cena za kilogram wynosi 6,41 PLN.

Komentarz – notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda).

Gorące świnie nie chcą wciągać paszy, a co za tym idzie nie rosną. Już w środę mieliśmy tego wyraźny znak, kiedy cena na Dużej Giełdzie wzrosła. Teraz Mała Giełda potwierdza ten trend. Tak czy inaczej jest to tylko korekta, z której kto może niech korzysta. Jeszcze w przyszłym tygodniu możliwe są podwyżki, ale wraz z nadejściem ochłodzenia, ceny spadną jak pierwsze krople deszczu.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz