186 i 187 ognisko ASF u świń

Główny Lekarz Weterynarii wydał komunikat o tym, że zostało stwierdzone 186 i 187 ognisko ASF u świń. Szybko przybywa kolejnych ognisk w Polsce. Dzisiaj Główny Lekarz Weterynarii zakomunikował kolejne 2 nowe.

186 ognisko ASF u świń.

Stwierdzono 186 ognisko ASF u świń w Polsce. Ognisko zostało stwierdzone na podstawie wyników badań otrzymanych w dniu 4 sierpnia 2018 roku z krajowego laboratorium referencyjnego do spraw Afrykańskiego Pomoru Świń, tj Państwowego Instytutu Weterynaryjnego – Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach. W gospodarstwie, w którym wykryto wirusa Afrykańskiego Pomoru Świń utrzymywano 45 świń. Gospodarstwo to jest położone w gminie Bartoszyce, w powiecie bartoszyckim, w województwie warmińsko-mazurskim.

187 ognisko ASF u świń.

Stwierdzono 187 ognisko ASF u świń w Polsce. Ognisko zostało stwierdzone na podstawie wyników badań otrzymanych w dniu 4 sierpnia 2018 roku z krajowego laboratorium referencyjnego do spraw Afrykańskiego Pomoru Świń, tj Państwowego Instytutu Weterynaryjnego – Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach. W gospodarstwie, w którym wykryto wirusa Afrykańskiego Pomoru Świń utrzymywano 95 świń. Gospodarstwo to jest położone w gminie Żmudź, w powiecie chełmskim, w województwie lubelskim.

Rozpoczęto likwidację ognisk.

Główny Lekarz Weterynarii poinformował, że w ognisku choroby wdrożono procedury zwalczania Afrykańskiego Pomoru Świń zgodne z obowiązującymi przepisami.

Źródło: Główny Inspektorat Weterynarii


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz