2018-08-07 Notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda)

Mała Giełda ma niewielką skalę obrotu, zwykle jest to 2-3 tysiące sztuk. Niewielka skala sprzedaży powoduje większe wahania cen. Ceny także odbiegają o kilka centów od wiodącego notowania VEZG czyli Dużej Giełdy. Mimo wszystko notowanie tuczników niemieckich ISW ma duże znaczenie w prognozowaniu ceny i warto je śledzić na bieżąco. Przez to, że notowanie tuczników niemieckich ISW publikowane jest dwukrotnie w ciągu tygodnia (we wtorki i piątki) wskazuje trend rynkowy. Niewielkie wahania notowań o 1 cent w górę bądź w dół są wahaniami w granicy błędu i nie stanowią wyznacznika zmiany ceny.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,53 EUR 1,50 EUR +3 centy

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2018-08-03 oznacza to wzrost ceny o 3 centy.

Na aukcji wystawiono 2561 tuczników w 17 partiach z czego sprzedano 16 partii, razem 2496 sztuk.

Przy kursie EUR 4,2554 z dnia 2018-08-07 cena za kilogram wynosi 6,51 PLN.

Komentarz – notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda).

Kolejny wzrost ceny na Małej Giełdzie. Mamy rekordowe upały to i cena rośnie niewspółmiernie szybko. Co ciekawe, mimo tego, że na aukcji wystawiono stosunkowo dużą ilość tuczników, sprzedano prawie wszystkie. Póki co, są powody do radości, ale należy pamiętać, że to tylko korekta.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz