2018-08-09 Notowanie tuczników duńskich Danish Crown

Notowanie tuczników duńskich jest ceną ustaloną przez duńską spółkę Danish Crown. Ze względu na swoją dominującą pozycję na rynku w praktyce dyktuje ona cenę tuczników w Danii. Ma też wpływ na notowania tuczników w innych krajach. Warto  śledzić ile kosztują tuczniki duńskie według Danish Crown, żeby mieć pełen obraz europejskiego rynku tuczników.

Ceny skupu Danish Crown są dużo stabilniejsze niż w Niemczech i nie ulegają częstym wahaniom. Generalnie kierunek zmian cen jest taki sam jak w pozostałych krajach. Cena tuczników Danish Crown potwierdza trend cen tuczników na rynku europejskim, ewentualnie pokazuje kierunek nadchodzących zmian oraz to czego możemy się wkrótce spodziewać także w Polsce.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
8,50 DKK 8,30 DKK +0,20 DKK

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2018-08-02 oznacza to wzrost ceny o 0,20 DKK.

Przy kursie DKK 0,5729 z dnia 2018-08-09 cena za kilogram wynosi 4,87 PLN.

Cena obowiązuje w tygodniu 33 – 2018

Komentarz – notowanie tuczników duńskich Danish Crown.

Wygląda na to, że znaczny wzrost ceny, nawet jeżeli to jest korekta, zmusił Duńczyków do podniesienia ceny. Niewiele, bo zaledwie o 0,20 DKK na kilogramie, ale jednak. W przeliczeniu na złotówki cena wzrosła o 11 groszy tydzień do tygodnia.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz