2018-08-10 Notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda)

Mała Giełda ma niewielką skalę obrotu, zwykle jest to 2-3 tysiące sztuk. Niewielka skala sprzedaży powoduje większe wahania cen. Ceny także odbiegają o kilka centów od wiodącego notowania VEZG czyli Dużej Giełdy. Mimo wszystko notowanie tuczników niemieckich ISW ma duże znaczenie w prognozowaniu ceny i warto je śledzić na bieżąco. Przez to, że notowanie tuczników niemieckich ISW publikowane jest dwukrotnie w ciągu tygodnia (we wtorki i piątki) wskazuje trend rynkowy. Niewielkie wahania notowań o 1 cent w górę bądź w dół są wahaniami w granicy błędu i nie stanowią wyznacznika zmiany ceny.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,60 EUR 1,53 EUR +7 centów

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2018-08-07 oznacza to wzrost ceny o 7 centów.

Na aukcji wystawiono 2365 tuczników w 15 partiach z czego sprzedano wszystkie.

Przy kursie EUR 4,2942 z dnia 2018-08-10 cena za kilogram wynosi 6,87 PLN.

Komentarz – notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda).

Ostatnio notowane wzrosty to miód na serce polskich hodowców. Czas nieco się odkuć! Szybkie i dynamiczne niczym Kubica rozpalają oczekiwania rolników. Tymczasem jak wskazuje historia, szybkie wzrosty kończą się szybko drastycznymi spadkami. W dalszym ciągu nic nie wskazuje na to, że wzrosty cen tuczników miały by być trwałe. Przynajmniej jeszcze nie teraz. Nadzieją na długo a przynajmniej średnioterminowy trend wzrostowy. O ile ASF będzie się szybko rozprzestrzeniać w Chinach.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz