2018-08-13 Notowanie warchlaków niemieckich VEZG

Opublikowano notowanie warchlaków niemieckich VEZG. Warchlaki niemieckie wyceniane są według wagi 25 kg, a nie jak 30 kilogramowe warchlaki duńskie. Notowania niemieckich warchlaków nie zawsze pokrywają się ze zmianami cen warchlaków duńskich. Warto jednak śledzić te notowania aby mieć pełen obraz rynku warchlaków w Europie. Jest to notowanie warchlaków niemieckich publikowane przez VEZG. Pełna nazwa VEZG brzmi Vereinigung der Erzeugergemeinschaften für Vieh und Fleisch to po polsku Zrzeszenie Stowarzyszeń Producentów Zwierząt Gospodarskich i Mięsa. Organizacja ta jest znana głównie z notowań tuczników, ale zajmuje się także warchlakami. Ceny w tych notowania warchlaków są dużo bardziej stabilne niż notowania tuczników. Odnoszą się one raczej do realiów rynku niemieckiego, który jest stosunkowo stabilny.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
35 EUR 35 EUR bez zmian

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2018-08-06 oznacza to utrzymanie ceny.

Cena obowiązuje od 13.08 do 19.08.

Komentarz – notowanie warchlaków niemieckich VEZG.

Warchlaki na kolejny tydzień pozostają z tą samą ceną. Mimo tego, że cena jest już w startowym boksie i czeka na sygnał do startu niczym koń wyścigowy. Ale to zależne jest od tego czy producenci zaufają, że wzrosty trwać będą dalej. Sytuacja na światowym rynku jest zakręcona jak świński ogon. Trudno w związku z tym przedstawiać prognozy na dłuższy okres niż kilka dni.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz