2018-08-15 Notowanie tuczników niemieckich VEZG (ZMP, Duża Giełda)

Opublikowano notowanie tuczników niemieckich VEZG (tzw. Duża Giełda, ZMP). Notowania ZMP określają ceny dla niemieckiego rynku tuczników. Ma także zastosowanie w kontraktach na tuczniki i mięso.

Początkowo przyjmowało się, że cena obowiązuje na kolejny tydzień. Z czasem jednak cena zaczęła obowiązywać od czwartku bieżącego tygodnia do środy kolejnego tygodnia.

Dzisiaj według notowań VEZG także polskie zakłady mięsne ustalają swoje ceny skupu, a także ceny transakcyjne mięsa. Jest to podstawa ustalania cen dla całego polskiego przemysłu mięsnego produkcji i przetwórstwa trzody chlewnej. Jest często ceną bazową w kontraktach na skup tuczników lub handlu mięsem.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,55 EUR 1,49 EUR +6 centów

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2018-08-08 oznacza to wzrost ceny o 6 centów.

Przy kursie EUR 4,3001 z dnia 2018-08-14 cena za kilogram wynosi 6,67 PLN.

Cena obowiązuje od 16.08 do 22.08.

Komentarz – notowanie tuczników niemieckich VEZG (Duża Giełda, ZMP).

Kolejny gwałtowny wzrost ceny skupu tuczników na Dużej Giełdzie. W przeliczeniu na złotówki wzrost wyniósł ponad 30 groszy. Tyle zatem można się spodziewać podwyżki w naszych skupach. Z jednej strony hodowcy z pewnością się cieszą z takiego obrotu sprawy. W dalszym ciągu uważam jednak, że to krótkotrwały wzrost i wkrótce nastąpi korekta. A im wyższe wzrosty, tym bardziej bolesny będzie spadek. Cieszyć się mogą Ci, którzy mają teraz tuczniki na sprzedaż. Dla reszty to tylko lizanie loda przez szybę. Mogą patrzeć, ale nie skorzystają.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz