2018-08-16 Notowanie tuczników duńskich Danish Crown

Notowanie tuczników duńskich jest ceną ustaloną przez duńską spółkę Danish Crown. Ze względu na swoją dominującą pozycję na rynku w praktyce dyktuje ona cenę tuczników w Danii. Ma też wpływ na notowania tuczników w innych krajach. Warto  śledzić ile kosztują tuczniki duńskie według Danish Crown, żeby mieć pełen obraz europejskiego rynku tuczników.

Ceny skupu Danish Crown są dużo stabilniejsze niż w Niemczech i nie ulegają częstym wahaniom. Generalnie kierunek zmian cen jest taki sam jak w pozostałych krajach. Cena tuczników Danish Crown potwierdza trend cen tuczników na rynku europejskim, ewentualnie pokazuje kierunek nadchodzących zmian oraz to czego możemy się wkrótce spodziewać także w Polsce.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
8,70 DKK 8,50 DKK +0,20

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2018-08-09 oznacza to wzrost ceny o 0,20 DKK.

Przy kursie DKK 0,5781 z dnia 2018-08-16 cena za kilogram wynosi 5,03 PLN.

Cena obowiązuje w tygodniu 34 – 2018

Komentarz – notowanie tuczników duńskich Danish Crown.

Także Duńczycy nie mogli oprzeć się powszechnym podwyżkom cen skupu tuczników. Hodowcy napierają na skupy niczym Rosjanie na Front Wschodni. Podwyżka niewielka, ale patrząc na niewielką skłonność Duńczyków do zmian cen to i tak nie lada osiągnięcie. To znak, że hodowcy mają się dobrze. Przynajmniej tak to wygląda z punktu widzenia skupu. Spektakularnych zysków nie ma, ale całkiem przyzwoitym zarobkiem można to nazwać. Jak długo to jeszcze potrwa? Oby jak najdłużej.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz