2018-08-17 Notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda)

Mała Giełda ma niewielką skalę obrotu, zwykle jest to 2-3 tysiące sztuk. Niewielka skala sprzedaży powoduje większe wahania cen. Ceny także odbiegają o kilka centów od wiodącego notowania VEZG czyli Dużej Giełdy. Mimo wszystko notowanie tuczników niemieckich ISW ma duże znaczenie w prognozowaniu ceny i warto je śledzić na bieżąco. Przez to, że notowanie tuczników niemieckich ISW publikowane jest dwukrotnie w ciągu tygodnia (we wtorki i piątki) wskazuje trend rynkowy. Niewielkie wahania notowań o 1 cent w górę bądź w dół są wahaniami w granicy błędu i nie stanowią wyznacznika zmiany ceny.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,61 EUR 1,61 EUR bez zmian

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2018-08-14 oznacza to utrzymanie ceny.

Na aukcji wystawiono 2095 tuczników w 13 partiach z czego sprzedano 11 partii 1645 sztuk.

Przy kursie EUR 4,3061 z dnia 2018-08-17 cena za kilogram wynosi 6,93 PLN.

Komentarz – notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda).

Cena skupu tuczników na Małej Giełdzie wyhamowała niczym spadochron. Ubojnie nie chcą więcej płacić. Za wcześnie jeszcze by wyrokować zmiany na przyszły tydzień, ale nie jest do dobry znak dla hodowców. Trzeba trzymać się mocno by nie wypaść z tej kolejki górskiej. Katastrofy nie ma, bo sprzedano prawie 4/5 wystawionych na aukcji tuczników.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz