Drugi przypadek ASF w Chinach

Został zgłoszony drugi przypadek ASF w Chinach. Wirusa wykryto w rzeźni należącej do chińskiego holdingu WH Group.

Drugi przypadek ASF w Chinach

Wykryty drugi przypadek ASF w Chinach jest inny niż wszystkie, ponieważ został wykryty w rzeźnie a nie jak do tej pory na fermie. W rzeźni w Zhengzhou w prowincji Henan padło 30 sztuk świń. Z tej samej partii 230 świń zostało poddanych ubojowi. ASF wykryto 14 sierpnia.

Chore zwierzęta przebyły długą drogę

Drugi przypadek ASF w Chinach wykryto około 1300 km na zachód od pierwszego. Chore zwierzęta przewieziono legalnie i zgodnie z przepisami. Rzeźnia, w której zostały wykryte zarażone zwierzęta została tymczasowo zamknięta przez chińskie władze. Wszystkie zwierzęta i produkty pochodzenia zwierzęcego zatrzymano na terenie rzeźni.

Rosyjski wirus?

Chińczycy zbadali jaki szczep wirusa wykryto w pierwszym ognisku. Jest on identyczny jak szczep stwierdzony w Gruzji, Krasnodarze, Estonii i Irkucku. Jest wobec tego bliski związek pomiędzy tymi wirusami. Najprawdopodobniej więc wybuch ASF w Chinach był spowodowany przez rosyjski szczep wirusa.

Źródło: Pig Progress


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/