2018-08-22 Notowanie tuczników niemieckich VEZG (ZMP, Duża Giełda)

Opublikowano notowanie tuczników niemieckich VEZG (tzw. Duża Giełda, ZMP). Notowania ZMP określają ceny dla niemieckiego rynku tuczników. Ma także zastosowanie w kontraktach na tuczniki i mięso.

Początkowo przyjmowało się, że cena obowiązuje na kolejny tydzień. Z czasem jednak cena zaczęła obowiązywać od czwartku bieżącego tygodnia do środy kolejnego tygodnia.

Dzisiaj według notowań VEZG także polskie zakłady mięsne ustalają swoje ceny skupu, a także ceny transakcyjne mięsa. Jest to podstawa ustalania cen dla całego polskiego przemysłu mięsnego produkcji i przetwórstwa trzody chlewnej. Jest często ceną bazową w kontraktach na skup tuczników lub handlu mięsem.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,55 EUR 1,55 EUR bez zmian

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2018-08-15 oznacza to utrzymanie ceny.

Przy kursie EUR 4,2937 z dnia 2018-08-22 cena za kilogram wynosi 6,66 PLN.

Cena obowiązuje od 23.08 do 29.08.

Komentarz – notowanie tuczników niemieckich VEZG (Duża Giełda, ZMP).

Tak samo jak Mała Giełda, Duża Giełda dzisiaj wyhamowała. Oby te wyhamowanie nie okazało się ze zderzeniem ze ścianą. Jak tak będzie to hodowcy wyskoczą z kapci. Póki co nie ma podstaw do tego by ceny rosły. Bierzcie to pod uwagę kalkulując tucze. Biorąc pod uwagę drożejące zboża i pasze, może okazać się, że na koniec roku cena będzie wysoka. Ale nie będzie zarobku.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz