204 ognisko ASF u świń

Główny Lekarz Weterynarii wydał komunikat o tym, że zostało stwierdzone 204 ognisko ASF u świń. Szybko przybywa kolejnych ognisk w Polsce. Dzisiaj Główny Lekarz Weterynarii zakomunikował kolejne. ASF pędzi przez Polskę niczym Kubica. Co gorsza kolejne przypadki pojawiają się w znacznym oddaleniu od siebie: województwo lubelskie, mazowieckie, warmińsko-mazurskie, podkarpackie. Marną pociechą dla naszych hodowców jest to, że i tak choroba rozprzestrzenia się u nas znacznie wolniej niż w innych krajach. Ot chociażby w Chinach, które rękami i nogami broniły się przed naszą wieprzowiną.

204 ognisko ASF u świń.

Stwierdzono 204 ognisko ASF u świń w Polsce. Ognisko zostało stwierdzone na podstawie wyników badań otrzymanych w dniu 20 sierpnia 2018 roku z krajowego laboratorium referencyjnego do spraw Afrykańskiego Pomoru Świń, tj Państwowego Instytutu Weterynaryjnego – Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach. W gospodarstwie, w którym wykryto wirusa Afrykańskiego Pomoru Świń utrzymywano 7 świń. Gospodarstwo to jest położone w miejscowości Siennica Nadolna, w gminie Krasnystaw, w powiecie krasnostawskim, w województwie lubelskim.

Rozpoczęto likwidację ognisk.

Główny Lekarz Weterynarii poinformował, że w ognisku choroby wdrożono procedury zwalczania Afrykańskiego Pomoru Świń zgodne z obowiązującymi przepisami.

Źródło: Główny Inspektorat Weterynarii


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz