Danish Crown przeniesie się do Polski?

Jedna z największych firm mięsnych w Europie a także na świecie planuje optymalizację kosztów. Czy w związku z tym Danish Crown przeniesie się do Polski?

Większe oszczędności

Firma Danish Crown realizuje swoją strategię 4WD. Celem tej strategii jest zwiększenie wypłacanej ceny za świnie o 0,60 DKK za kilogram. Aby to osiągnąć, firma redukuje koszty funkcjonowania. Pożegnano się z wieloma pracownikami i wstrzymano budowę nowej siedziby w Randers. Miała to być wspólna siedziba Danish Crown i Tulip Food Company, której plany ogłoszono w zeszłym roku.

Jeszcze bardziej ambitny plan cięcia kosztów

Celem firmy było obniżenie kosztów poza cenami surowców pochodzących od właścicieli Danish Crown o 500 mln DKK do końca roku finansowego 2020/2021. Teraz cel jest jeszcze bardziej ambitny – został podniesiony do 650 mln DKK. Stworzono nową jednostkę organizacyjna zajmującą się zaopatrzeniem, która zidentyfikowała znacznie wyższe potencjalne oszczędności niż początkowo szacowano.

Czy Danish Crown przeniesie się do Polski?

W ramach strategii 4WD firma będzie łączyć, standaryzować i automatyzować wiele funkcji administracyjnych w nowym centrum Global Business Services w Polsce. Na początek zostanie przeniesione około 50 miejsc pracy z Randers do Krakowa. Jest to skomplikowana operacja, ale przyniesie konkretne oszczędności. Duńczycy liczą, że nie wpłynie ona negatywnie na ich działalność, a cały proces potrwa 2-3 lata. Szacunkowe korzyści to około 40 milionów DKK.

Źródło: Danish Crown


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/