2018-08-23 Notowanie tuczników duńskich Danish Crown

Notowanie tuczników duńskich jest ceną ustaloną przez duńską spółkę Danish Crown. Ze względu na swoją dominującą pozycję na rynku w praktyce dyktuje ona cenę tuczników w Danii. Ma też wpływ na notowania tuczników w innych krajach. Warto  śledzić ile kosztują tuczniki duńskie według Danish Crown, żeby mieć pełen obraz europejskiego rynku tuczników.

Ceny skupu Danish Crown są dużo stabilniejsze niż w Niemczech i nie ulegają częstym wahaniom. Generalnie kierunek zmian cen jest taki sam jak w pozostałych krajach. Cena tuczników Danish Crown potwierdza trend cen tuczników na rynku europejskim, ewentualnie pokazuje kierunek nadchodzących zmian oraz to czego możemy się wkrótce spodziewać także w Polsce.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
8,70 DKK 8,70 DKK bez zmian

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2018-08-16 oznacza to utrzymanie ceny na niezmienionym poziomie.

Przy kursie DKK 0,5748 z dnia 2018-08-23 cena za kilogram wynosi 5,00 PLN.

Cena obowiązuje w tygodniu 35 – 2018

Komentarz – notowanie tuczników duńskich Danish Crown.

No i mamy stabilizację na rynku żywca. Po ostatnich wydarzeniach na niemieckich giełdach także i Duńczycy utrzymali na niezmienionym poziomie ceny skupu. Miejcie na względzie, że nie ma podstaw do podwyżek w najbliższym tygodniu. Co więcej, może nastąpić nawet korekta cen skupu. Dlaczego? Spada temperatura, rośnie podaż. Cena się zatrzymała więc Ci którzy liczyli na podwyżki będą chcieli sprzedać tuczniki. To jeszcze bardziej zwiększy podaż tucznika. I da impuls do obniżek.


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz