2018-08-23 Notowanie warchlaków duńskich

Duńczycy są największym w Europie producentem warchlaków, z tego większość eksportują do innych państw na cele tuczowe. Notowanie warchlaków duńskich stanowi punkt odniesienia do wszystkich cenników warchlaków w Europie. Kategorii warchlaków można wyliczyć wiele, ale liczą się tak naprawdę trzy: SPF Region 2/3 PRRS negatywny, SPF Region 2/3 PRRS pozytywny i konwencjonalny.

Na cenę dla hodowcy składa się notowanie warchlaków, marża eksportera, koszty transportu oraz marża importera. Zwykle cena jest określona dla wagi załadunku dla standardu 30 kg. Różnica wagowa jest korygowana 0,80 EUR za każdy kilogram niedowagi lub nadwagi. Rozliczenie prawie zawsze jest po wadze załadunku, a utrata wagi jest stratą nabywcy i musi być wkalkulowana w koszty produkcji.

Status zdrowotny Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
SPF Region 2/3 PRRS negatywny 290 DKK 290 DKK bez zmian
SPF Region 2/3 PRRS pozytywny 260 DKK 260 DKK bez zmian
konwencjonalne 240 DKK 240 DKK bez zmian

Kurs DKK z dnia 2018-08-23 wynosi 0,5748

Notowanie obowiązuje od 27.08 do 02.09.

Komentarz – notowanie warchlaków duńskich.

Tucznik wyhamował to i warchlak jednak nie drożeje. Raczej można się było spodziewać, że skoro warchlaki w najwyższym statusie zdrowotnym podrożały to pozostałe warchlaki do nich wyrównają. Tak się jednak nie stało. Czyżby wyższe ceny jednak napotkały opór hodowców?


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz