2018-08-28 Notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda)

Mała Giełda ma niewielką skalę obrotu, zwykle jest to 2-3 tysiące sztuk. Niewielka skala sprzedaży powoduje większe wahania cen. Ceny także odbiegają o kilka centów od wiodącego notowania VEZG czyli Dużej Giełdy. Mimo wszystko notowanie tuczników niemieckich ISW ma duże znaczenie w prognozowaniu ceny i warto je śledzić na bieżąco. Przez to, że notowanie tuczników niemieckich ISW publikowane jest dwukrotnie w ciągu tygodnia (we wtorki i piątki) wskazuje trend rynkowy. Niewielkie wahania notowań o 1 cent w górę bądź w dół są wahaniami w granicy błędu i nie stanowią wyznacznika zmiany ceny.

Bieżące notowanie Poprzednie notowanie Zmiana
1,60 EUR 1,60 EUR bez zmian

W odniesieniu do ostatniego notowania z dnia 2018-08-24 oznacza to utrzymanie ceny.

Na aukcji wystawiono 2705 tuczników w 15 partiach z czego sprzedano 9 partii 1780 sztuk.

Przy kursie EUR 4,2732 z dnia 2018-08-28 cena za kilogram wynosi 6,84 PLN.

Komentarz – notowanie tuczników niemieckich ISW (Mała Giełda).

Sprzedaż tuczników na aukcji drastycznie spadła niczym kamień w przepaść. Aż jedna trzecia wystawionych na aukcji tuczników nie znalazła nabywcy. To cud, że cena nie spadła. Jeżeli tak będzie dalej to już tylko dół przed nami. Jutrzejsze notowanie Dużej Giełdy jest pod dużym znakiem zapytania. Jeżeli duże zakłady będą chciały wykorzystać okazję i przyduszą ceny, będzie spadek. Trzymajcie się mocno!


Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco z informacjami na temat trzody chlewnej. Facebook https://www.facebook.com/portal.warchlaki/ Twitter https://twitter.com/warchlaki Do zobaczenia ponownie!

Dodaj komentarz